Централният площад „Демокрация“ се изпълни с музика, багри и почитатели на българските традиции, а началото на форума бе поставено с впечатляващ концерт и две тематични фотоизложби.



На сцената се изявиха изпълнители от Варна и Стралджа, които превърнаха вечерта в истински празник на българския дух. Публиката аплодира изпълненията на Ансамбъла за народни песни и танци „Одесос“, ученици от специалност „Български танци“ към Националното училище по изкуствата „Добри Христов“ и домакините от Фолклорен ансамбъл „Въжички“.

