С вълнение, което трудно може да бъде описано с думи, Средно училище „Д-р Петър Берон“ изпрати своите абитуриенти от Випуск 2026. Последният училищен звънец прозвуча тържествено и емоционално – като край на едно безгрижно детство и начало на нов път, изпълнен с мечти, предизвикателства и надежди.

В двора на училището се преплетоха усмивки и сълзи, прегръдки и мълчаливи погледи. Родители гледаха с гордост порасналите си деца, учители трудно скриваха вълнението си, а зрелостниците сякаш за миг осъзнаха колко бързо са отлетели годините.








С особена топлота към абитуриентите се обърна директорът на училището Дора Карагьозова, която говори не само като ръководител, а като човек, изминал заедно с тях пътя на порастването.
„12 години изминаха неусетно – години, изпълнени с труд, усърдие, сълзи на отчаяние и усмивки на радост, изпитания на волята и безброй незабравими моменти“, каза тя развълнувано.
В думите ѝ имаше признателност към младите хора, които са преминали през трудности, промени и изпитания, но са успели да израснат като силно и борбено поколение.
„Вие сте поколението, което се научи да бъде адаптивно, смело и борбено. Светът пред Вас е изпълнен с предизвикателства, но и с неограничени възможности. Не се страхувайте да мечтаете мащабно и да следвате мечтите си“, пожела директорът.
Тя призова зрелостниците да пазят добротата и човечността в себе си, независимо накъде ще ги отведе животът, и им напомни, че училището винаги ще остане техен дом.
„Бъдете добри хора, успявайте във всички добри начинания и никога не забравяйте, че тук винаги имате дом.“
Силно емоционално бе и обръщението на кмета на община Болярово Христо Христов, който говори за порастването, за силата да не се отказваш и за светлината, която младите хора трябва да носят в себе си.
„Днес сте красиви, развълнувани и пораснали – и в тези усмивка се събират всички години усилия, безсънни вечери, изпити, приятелства и спомени, които вече са част от теб.“
Кметът напомни, че зад всяка победа на младите хора стоят родителите и учителите – онези тихи герои, които са ги подкрепяли безусловно през целия път.

„Пожелавам ви да запазите светлината в очите си – онази, която ви е карала да мечтаете, да опитвате и да не се отказвате. Пазете я, защото тя ще бъде вашият най-сигурен компас в живота.“
В обръщението си той насърчи абитуриентите да бъдат смели в изборите си, да не се страхуват от грешките и винаги да вярват в собствените си сили.
„Животът няма винаги да бъде лек и подреден. Ще има трудни дни, но именно те правят човека по-силен. И когато пътищата ви отведат далеч – никога не забравяйте откъде сте тръгнали. Родният край винаги ще ви посреща с гордост и отворено сърце.“
Поздравителен адрес до зрелостниците изпрати и Георги Георгиев, който подчерта, че пред младите хора се разкрива нов етап – време на самостоятелни решения, лична отговорност и големи възможности.
„Вярвам, че знанията, ценностите и уменията, които сте изградили в училище, ще Ви бъдат здрава основа в избора на бъдеща професионална и житейска реализация“, се казва в поздравлението.
Началникът на РУО – Ямбол пожела на абитуриентите увереност да следват мечтите си, смелост да посрещат предизвикателствата и мъдрост да правят избори, които ще ги водят към успех и личностно удовлетворение.
Под звуците на последния училищен звънец, сред цветя, аплодисменти и развълнувани погледи, Випуск 2026 на СУ „Д-р Петър Берон“ направи своята първа крачка към големия живот – с вяра, надежда и обич, които ще останат завинаги в сърцата им.

