С много настроение, игри и усмивки в Болярово стартираха инициативите, посветени на 17 май – Деня на спорта. Организатор на спортната седмица е Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните към Община Болярово с председател заместник-кмета Нина Терзиева.
В първия ден от инициативата при децата беше секретарят на комисията Трифон Трифонов, който разказа защо се отбелязва Денят на спорта и колко важни са движението и физическата активност за здравето и доброто настроение.
Той насърчи децата да спортуват, да прекарват повече време навън и да изграждат полезни навици още от ранна възраст.
„Спортът ни прави по-здрави, по-дисциплинирани и ни учи да работим в екип. Освен това той е най-добрият начин децата да растат активни и уверени“, сподели Трифонов пред участниците.
Малчуганите се включиха с ентусиазъм в първите спортни занимания и игри, а доброто настроение не липсваше през целия ден.
Инициативите в Болярово продължават и през следващите дни със спортни игри, състезания и турнири, които ще съберат деца и младежи в духа на активния начин на живот и спортсменството.

