Със знания, отлична подготовка и умения за действие при кризисни ситуации ученици от Ямбол премериха сили в областния етап на ученическото състезание „Млад спасител“, организирано от Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Ямбол.



В надпреварата участваха отбори от Средно училище „Св. Климент Охридски“ и Природо-математическа гимназия „Атанас Радев“, които демонстрираха отлични познания и адекватна реакция при различни бедствени ситуации.
Състезанието премина в два етапа – теоретичен и практически. В първата част учениците решаваха тест с 30 въпроса, свързани с действията при бедствия, аварии и извънредни ситуации. Втората част постави участниците в реалистични сценарии, при които те трябваше да реагират при земетресение, наводнение, пожар, както и при радиоактивно и химично замърсяване.
След оспорвана и динамична надпревара първото място заслужено спечели отборът на Средно училище „Св. Климент Охридски“. Победителите ще представят област Ямбол на националния етап на състезанието, който ще се проведе в края на юни в Плевен.
От Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ изразиха благодарност към Професионална гимназия по земеделие „Христо Ботев“ за съдействието и предоставената база, на която състезанието се провежда за втора поредна година.
Инициативата цели да насърчи младите хора да бъдат подготвени и отговорни при действия в кризисни ситуации, както и да развива умения за работа в екип и бързо вземане на решения.

