Приключиха дейностите по подмяна на тръби, арматура и помпа в помпена станция ПС Окоп, съобщиха от отговорните институции.
В 16:00 часа на 27 април водоподаването от ПС Окоп към ПС Козарево е било възобновено, което дава възможност за постепенно възстановяване на водоснабдяването в засегнатите райони.
Към момента подаването на вода към населените места от водоснабдителна група Бакаджик се възстановява поетапно. Очаква се пълното нормализиране на водоподаването да настъпи в рамките на следващите 48 часа.
От институциите апелират жителите да проявят търпение, тъй като са възможни временни смущения и по-ниско налягане в отделни райони до окончателното стабилизиране на системата.

