В тунджанското село Бояджик бе спазена традицията за официалното зарязване на лозите по повод празника Трифон Зарезан. С ножица и благословия бе дадено символично начало на новата лозарска година – с надежда за сладко грозде и руйно вино.
Събитието бе организирано от Кметство – с. Бояджик и Народно читалище „Джон Атанасов – 1928“.








Гости на празника бяха кметът на община „Тунджа“ Станчо Ставрев, председателят на Общинския съвет Атанас Христов, общинският съветник Кирил Писаров, директорът на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ Весела Йовева, заслужилият треньор по бокс и почетен гражданин на общината Димитър Мутафов, както и жители на селото.
По традиция се вярва, че колкото повече вино се изпие на този ден, толкова по-плодородна ще бъде годината. Празникът завърши с богата почерпка и кръшни хора, които събраха малки и големи в общо веселие.

