В Бояджик спазиха традицията за официалното зарязване на лозите

В тунджанското село Бояджик бе спазена традицията за официалното зарязване на лозите по повод празника Трифон Зарезан. С ножица и благословия бе дадено символично начало на новата лозарска година – с надежда за сладко грозде и руйно вино.

Събитието бе организирано от Кметство – с. Бояджик и Народно читалище „Джон Атанасов – 1928“.

Гости на празника бяха кметът на община „Тунджа“ Станчо Ставрев, председателят на Общинския съвет Атанас Христов, общинският съветник Кирил Писаров, директорът на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ Весела Йовева, заслужилият треньор по бокс и почетен гражданин на общината Димитър Мутафов, както и жители на селото.

По традиция се вярва, че колкото повече вино се изпие на този ден, толкова по-плодородна ще бъде годината. Празникът завърши с богата почерпка и кръшни хора, които събраха малки и големи в общо веселие.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *