Членове и симпатизанти на Движението за права и свободи отбелязаха в Ямбол 36 години от създаването на партията. Събитието премина под знака на равносметката за изминалите три десетилетия и половина, посветени на защитата на правата, свободите и демократичните ценности в България.
В рамките на отбелязването беше подчертано, че ДПС остава партия на толерантността, диалога и европейското развитие на страната, с ясна мисия за отстояване на човешкото достойнство, мира и равноправието. Участниците изразиха уважение към историята на движението и ролята му в утвърждаването на демократичния модел в България.
Народният представител инж. Сейфи Мехмедали поздрави присъстващите и отбеляза, че ДПС ще продължи да работи в защита на интересите на хората и за по-добро качество на живот. По думите му увереността в утрешния ден и отговорността към миналото са основа за бъдещото развитие на партията.

Събитието завърши с послание за единство и поглед към бъдещето, обединени около убеждението, че най-доброто предстои.

