С добри резултати и висока активност започна новият ловен сезон за членовете на Ловно-рибарско сдружение „Странджа“ – Болярово. Официалното откриване на сезона бе на 4 октомври, когато всички 14 ловни дружинки в рамките на сдружението излязоха на първите си разрешени излети.
„Първите ловни излети бяха от успешни – по-успешни. Радващото е, че когато се полагат грижи – има и резултати“, коментира председателят на сдружението и кмет на община Болярово Христо Христов.
Най-добри резултати отчетоха дружинките в селата Голямо Шарково, Воден, Малко Шарково, Ситово, както и частично в Крайново и Странджа. Отстрелът на дивеч е пряко отражение на постоянните грижи – подхранване, охрана и работа за баланса в природата.
„Ловът не е просто хоби – той е и отговорност. Нека не се стреля по женски екземпляри, да продължим да подхранваме дивеча и да пазим природата. Само така ще запазим ловната традиция като спорт с достойнство“, подчерта Христов.
Ловни излети има и днес, и утре.
Нека пожелаем наслука на всички ловци от ЛРС „Странджа“ – Болярово!
Желаем успешен, безопасен и отговорен уикенд сред природата. Когато ловецът уважава гората – гората му се отблагодарява.
Наслука и честен лов!

