Ученици и учители от ПГЗ „Христо Ботев“ – Ямбол се включиха активно в похода по повод Световния ден на ходенето

Със спортен дух и усмивки ученици и учители от Професионална гимназия по земеделие „Христо Ботев“ – Ямбол се включиха в пешеходния поход, организиран от Община Ямбол на 11 октомври 2025 г. по повод Световния ден на ходенето.

Походът, който стартира от Средновековната крепост „Дъбилин“ и завърши в парк „Опитно поле“, обедини десетки участници от различни възрасти и социални групи. Независимо от дъждовното време, представители на гимназията се включиха с ентусиазъм в инициативата, демонстрирайки, че здравето и активният начин на живот са важни ценности за училищната общност.

„Гордея се, че нашите ученици и колеги за пореден път показаха своята съпричастност към обществено значима кауза. Ходенето е не просто спорт – то е възпитание в отговорност към собственото здраве и пример за подражание“, сподели директорът на ПГЗ инж. Тодор Тодоров.

Гимназията бе и сред отличените в организираната за участниците томбола – някои от учениците си тръгнаха с нови раници, други с тематични тениски, а всички – с удовлетворение от съпричастност към каузата.

Походът е част от националните инициативи по „Програмата за развитие на спорта за всички“ и има за цел да насърчи физическата активност сред населението, независимо от възрастта.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *