Честит открит ловен сезон, ловци от Болярово и странджанския край!

С началото на ловен сезон 2025/2026 над 520 ловци от крайграничната община Болярово поемат днес към горите с надежда за успешен излет и точен мерник. Всички 14 дружинки от Ловно-рибарското сдружение „Странджа“ са преминали предварителен инструктаж за безопасност и отговорно поведение, съобщи кметът Христо Христов, който е и председател на сдружението.

Инструкциите са ясни:

Никакъв алкохол, стрелба само по видима цел, дисциплина и стриктно спазване на правилата. „Важно е ловът да бъде удоволствие, а не повод за инциденти. Безопасността на всички участници е на първо място“, подчерта Христов.

По думите на кмета, тази година се отчита значително увеличение на дивата свиня – почти двойно, спрямо предходния сезон. Камерите в района са регистрирали също повече елени, особено около селата Ситово, Шарково, Воден и Крайново. Причината вероятно е преселване на дивеча след летните пожари в Сакар.

Макар и мигрантският натиск да е намалял, Христов апелира ловците да бъдат особено внимателни при лов в пограничните зони. Подкрепа в борбата с бракониерството оказват и служителите на „Гранична полиция“.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *