Кметът на община Ямбол Валентин Ревански и неговият екип проведоха среща с жители на местността „Нови лозя“. Поводът беше нарастващото обществено недоволство от условията за живот в района. На срещата присъстваха десетки жители, които открито поставиха своите въпроси и настояха за конкретни действия от страна на местната власт.

Основният проблем, изтъкнат от гражданите, е липсата на сигурност.
Жителите сигнализираха за случаи на силна музика и присъствие на самонастанили се лица, които – по техни думи – създават напрежение и системен тормоз. В отговор кметът заяви, че Община Ямбол е готова да предостави офис-контейнер, който да служи за полицейско присъствие в района, ако Областната дирекция на МВР – Ямбол поеме ангажимент за редовни патрули и контрол.

Друг основен въпрос бе свързан с обществената транспортна свързаност. Присъстващите настояха за запазване на сутрешния курс на автобусна линия № 23 през цялата година, както и за изграждане на допълнителна автобусна спирка в района. По темата се изказа и председателят на Общински съвет – Ямбол Антон Шиков, който увери гражданите, че ще бъде направена проверка за възможността тези искания да бъдат изпълнени. По отношение на спирката – ангажиментът за изграждането ѝ вече е поет от общинското ръководство.
Бяха поставени и инфраструктурни въпроси от местен характер:
- Необходимост от улично осветление – предстои сключване на договор за финансиране на проект, който обхваща основните улици в урбанизираната територия на селищно образувание „Курткая“.
- Поставяне на видеонаблюдение – възможно е при осигуряване на интернет връзка в района.
- Изграждане на пътна връзка между Сливенско шосе и местността „Нови лозя“ – поставен е като приоритетен въпрос от страна на жителите.
Кметът и неговият екип увериха присъстващите, че ще бъдат потърсени всички възможни начини за институционално съдействие. Общината ще продължи диалога с гражданите и ще търси реални решения за подобряване на условията за живот в „Нови лозя“.

