На 2 юни Ямбол отбеляза Деня на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България с тържествена церемония пред паметника на великия революционер, издигнат в двора на Професионалната гимназия по земеделие „Христо Ботев“.
На събитието присъстваха ръководният екип на Община Ямбол,гл.секретар на Областна администрация , ученици, учители, представители на държавни и частни институции, партийни и обществени организации, както и бивши и настоящи възпитаници на гимназията, която същия ден отбелязва 90 години от създаването си.
Церемонията беше едновременно възпоменание и празник на духа, защото името на Ботев не просто стои на фасадата на училището – то живее в делото му, в идеите, в стремежа към знание, свобода и достойнство.
Точно в 12:00 часа сирените ще огласят Ямбол, приканвайки към една минута мълчание и национално преклонение.
„Нека поспрем. Да замълчим. И глава да сведем.
За да си спомним, че свободата никога не е даденост – тя е завещание, което трябва да пазим и предаваме.“
Чест и поклон пред Христо Ботев и всички герои, паднали за България!
Очаквайте видео материал.

